Edouard Mendy fiton çmimin e FIFA-s, “Portieri më i mirë”

Edouard Mendy ka fituar çmimin portieri më i mirë i vitit të kaluar. Portieri i Chelseat ka mposhtur konkurencën e Donnarummas dhe Neuer dhe ka arritur të bëjë të vetin çmimin prestigjioz të dhënë nga FIFA, “Portieri më i mirë”.

Kanë qenë votat e gazetarëve, trajnerëve të kombëtareve dhe kapitenëve respektive, si dhe votat e tifozëve të dhënë në faqen zyrtare të FIFA-s, ato që kanë vlerësuar portierin më të mirë të vitit që sapo lamë pas. / Oversport.tv