Eliminimi nga Kupa kushton, Nice shkarkon teknikun Lucien Favre

Lucien Favre nuk është më trajneri i Nice. Ka qenë vetë klubi francez që ka njoftuar shkarkimin e teknikut 65-vjeçar.

Rezultatet e dobëta të skuadrës në kampionat (2 pikë në 3 ndeshjet e fundit) dhe eliminimi nga Kupa e Francës nga modestët e Le Puy Foot duket se kanë qenë fatale për teknikun zviceran.

Nice njofton se skuadra do të drejtohet përkohësisht nga Didier Digard derisa të zgjidhet trajneri i ri. / Oversport.tv