Finalja e Europa League, si rreshtohen Eintracht Frankfurt dhe Rangers

Eintracht Frankfurt dhe Rangers zbresin në fushë nga ora 21:00 në finalen e Europa League që zhvillohet në Sevilla. Tashmë janë zbardhur edhe formacionet e të dyja ekipeve, që janë si më poshtë:

Eintracht (3-4-2-1): Trapp; Tuta, Touré, N’Dicka; Knauff, Rode, Soë, Kostic; Kamada, Lindstrom; Borre. Trajner: Glasner.

Rangers (5-4-1): McGregor; Tavernier, Lundstram, Goldson, Bassey, Barisic; Aribo, Jack, Kamara, Kent; Wright. Trajner: van Bronckhorst.

Foto: UEFA Europa League, Twitter