Formacionet e derbit: Tirana me Devid nga fillimi, Dinamo pa surpriza

Dinamo e Tirana janë gati dhe tashmë janë mësuar edhe rreshtimet e të dyja skuadrave. Asnjë surprizë te Dinamo, që u beson sërish Lilajt dhe brazilianit Dennison nga afrimet e janarit, kurse në majë të sulmit luan Ibraimi.

Te Tirana do të debutojë sulmuesi Devid, ndërsa në mbrojtje Najdovksi ka marrë vendin e Behiratche. Më poshtë formacionet dhe arbitrat:

Dinamo: Simoni, Maliki, Sofranac, Imami, Samake, Sidibe, Lilaj, Demiri, Bardhi, Dennison, Ibraimi. Trajner: Shkëmbi

Tirana: Bekaj, Tosevksi, Najdovksi, Hoxhallari, Ismajlgeci, Toli, Totre, Limaj, Seferi, Xhixha, Devid. Trajner: Shehi

Gjyqtarë: Eldorian Hamiti, Ilir Tartari, Emigers Ganxhi, Adrian Beqiri. / oversport.tv