Formacionet e Spezia-Atalanta: Manaj jo titullar, Gjimshiti po

Spezia-Atalanta nis në orën 12:30 dhe transmetohet në Oversport përmes platformës Tibo, ndërkohë që janë publikuar edhe formacionet e të dyja skuadrave. Manaj nuk është titullar, edhe pse pritej, kurse Gjimshiti e nisi nga fillimi.

SPEZIA (3-4-3): Provedel; Hristov, Erlic, Nikolaou; Amian, Maggiore, Kiëior, Bastoni; Verde, Agudelo, Gyasi. Trajner: Thiago Motta.

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; De Roon, Palomino, Djimsiti; Maehle, Freuler, Koopmeiners, Zappacosta; Pasalic; Malinovskyi, Muriel. Trajner: Gasperini. / oversport.tv