Formacionet: Spalletti konfirmon fituesit e Veronës, Petagna udhëheq sulmin e Monzas

Pas një jave të rëndësishme me shumë goditje në merkato, Napoli rikthehet në fushën e blertë. Spalletti konfirmon formacionin që fitojë në debutimin sezonal kundër Veronës, duke lënë në pankinë blerjet e reja Raspadori, Simeone dhe Ndombele.

Stroppa i beson sulmin një ish-i si Petagna dhe mbrojtjen Andrea Ranocchias. Ndeshja do të transmetohet në kanalet Oversport në orën 18:30.

Formacionet zyrtare:

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka  Zielinski; Lozano, Osimhen, Kvaratskhelia.

MONZA (3-5-2): Di Gregorio; Marlon, A. Ranocchia, Carboni; Birindelli, F. Ranocchia, Barberis, Sensi, D’Alessandro; Caprari, Petagna.