Formacionet zyrtare: Luhet për finalen e madhe, si rreshtohen Reali dhe City

Pas fitores 4-3 në shtëpi, Manchester City nuk është i qetë dhe kërkon një tjetër rezultat pozitiv në “Bernabeu” përballë Realit të Madridit, që të shkojë për herë të dytë radhazi në finalen e Champions League.

Ancelotti ka bërë disa ndryshime në formacion, pasi do të luajnë që nga minuta e parë Valverde dhe Nacho. Guardiola hedh në fushë Walker dhe Cancelo.

Foto: Real Madrid C.F. Twitter

Formacionet zyrtare:

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Nacho, Militao, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius. Trajner: Ancelotti.

MANCHESTER CITY (4-3-3): Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne; Mahrez, Jesus, Foden. Trajner: Guardiola.