Formacionet zyrtare: Shansi i Rey Manaj, titullar kundër Veronës

Do të zhvillohen në orën 15:00 sfidat Verona-Spezia dhe Sampdoria-Udinese që do të transmetohen respektivisht në Oversport 1 dhe Oversport 2.

Tekniku Thiago Motta ka vendosur ti besojë një fanellë titullari Rey Manajt, që do ta nisë nga minuta e parë sfidën kundër Veronës.

Formacionet zyrtare

Verona-Spezia

Verona (3-4-2-1): Montipò; Dawidowicz, Günter, Casale; Faraoni, Bessa, Ilic, Lazovic; Barak, Caprari; Simeone. Trajner. Tudor

Spezia (4-3-3): Zoet; Amian, Hristov, Nikolaou, S. Bastoni; Ferrer, Verde, Gyasi; Podgoreanu, Manaj, Antiste. Trajner. Thiago Motta

Sampdoria-Udinese

Sampdoria (4-4-2): Audero; Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Damsgaard; Caputo, Quagliarella. Trajner. D’Aversa

Udinese (3-5-2): Silvestri; Becao, Nuytinck, Samir; Stryger Larsen, Pereyra, Walace, Makengo, Udogie; Beto, Deulofeu. Trajner. Gotti