Formacionet zyrtare të Empoli-Lazio dhe Cremonese-Salernitana: Ja vendimi për Ismajli dhe Hysaj

Oversport dhe Tibo sjellin në orën 21:00 dy takime të vlefshme për javën e fundit të Serie A. Pas takimit të parë të ditës së sotme mes Torinos dhe Interin, do të luhen dhe dy sfida të tjera si Empoli-Lazio dhe Cremonese-Salernitana.

Trajnerët e skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare që do të zbresin në fushën e lojës në mbrëmjen e sotme. Për sa i përket takimit Empoli-Lazio, mbrojtësi i kombëtares shqiptare Elseid Hysaj do të nisë si titullar, ndërsa Ardian Ismajli nga stoli. /oversport.tv

Formacionet zyrtare Empoli-Lazio:

Empoli (4-2-3-1): Vicario; Stojanovic, Walukiewicz, Luperto, Cacace; Grassi, Bandinelli; Akpa Akpro, Fazzini, Cambiaghi; Piccoli. Trajner: P. Zanetti

Lazio (4-3-3): Provedel; Hysaj, Casale, Romagnoli, Pellegrini; Milinovic-Savic, Vecino, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Pedro. Trajner: M. Sarri

Formacionet zyrtare Cremonese-Salernitana:

Cremonese (3-5-2): Sarr; Aiwu, Chiriches, Vasquez; Ghiglione, Meite, Pickel, Galdames, Valeri; Buonaiuto, Ciofani. Trajner: D. Ballardini

Salernitana (3-4-1-2): Ochoa; Daniluic, Gyomber, Pirola; Candreva, Coulibaly, Bohinen, Mazzocchi; Kastanos; Botheim, Piatek. Trajner: P. Sousa