Formacionet zyrtare të Juventusi-Inter, Allegri dhe Inzaghi zbulojnë titullarët

Do të startojë në orën 20:45 supersfida Juventus-Inter që do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo.

Falë rivalitetit historik mes këtyre dy klubeve, kjo përballje ka marrë emrin Derbi i Italisë, një sfidë që premton emocione dhe spektakël.

Allegri dhe Inzaghi kanë publikuar emrat e titullarëve që do të zbresin në fushë në këtë përballje të madhe që nuk duhet humbur.

Formacionet zyrtare:

JUVENTUS (3-5-1-1): Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Miretti; Milik. Trajner. Allegri

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner. Inzaghi