Formacionet zyrtare të sfidës Inter-Verona, Inzaghi surprizon me zgjedhjet e tij

Publikohen formacionet zyrtare të sfidës Inter-Verona, që do të mbyllë ndeshjet e ditës së sotme të Serie A në Oversport dhe Tibo.

Inzaghi i beson një vend titullari të rikuperuarit Calhanoglu dhe lë në pankinë shqiptarin Kristjan Asllani.

Formacionet zyrtare:

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Gagliardini, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner: Inzaghi.

VERONA (3-4-2-1): Montipò; Dawidowicz, Hien, Ceccherini; Depaoli, Tamèze, Ilic, Doig; Lazovic, Kallon; Djuric. Trajner: Zaffaroni.