Formacioni i javës në Champions sipas UEFA-s, dominim absolut i Interit

Kanë përfunduar ndeshjet e para gjysmëfinale të Champions League dhe UEFA ka përzgjedhur në faqen e saj zyrtare formacionin e javës.

Ka një dominim të Interit në këtë formacion të veçantë pas suksesit në derbin kundër Milanit, pasi 9 lojtarë zikaltër janë përzgjedhur në formacionin e javës. Kevin De Bruyne dhe Vinicius janë dy lojtarët e tjerë që i bashkohen skuadrës së javës.

Këta janë 11 lojtarët e përzgjedhur nga UEFA për formacionin më të mirë të javës në Champions: Onana; Dumfries, Darmian, Acerbi, Bastoni, Dimarco; De Bruyne, Mkhitaryan, Calhanoglu, Vinicius; Dzeko. / Oversport.tv