Formula 1: Verstappen nuk ka rivalë, holandezi triumfon para tifozëve të tij

Max Verstappen fiton edhe në Holandë përpara tifozëve të tij, duke arritur fitoren e 10-të sezonale në Formula 1 dhe duke u shkëputur akoma më shumë i vetëm në krye të renditjes së pilotëve.

Kampioni në fuqi i botës vuajti shumë në pistën Zandvoort, duke sfiduar makinat Mercedes, në një garë që u kushtëzua edhe nga ndërhyrjet e Safety Cars.

Në vend të dytë u rendit George Russell, ndërsa në shkallën e tretë të podiumit Charles Leclerc me Ferrarin, që bëri disa gabime në bokse, që zbritën në vendin e tetë Carlos Sainz. / Oversport.tv

Foto: Formula 1 Twitter