Frikësohet se mos humbet vendin e titullarit, Kroos hedh sytë nga Premier League

Ndonëse Real Madrid synon që ti zgjasë edhe me një vit kontratën e tij që skadon në vitin 2023, mesfushori Toni Kroos po analizon edhe alternativa të tjera për të ardhmen e tij.

Gjermani ka frikë se nuk do të gjejë shumë hapësira në formacion, duke parë rritjen e vazhdueshme të Valverde dhe Camavinga, pa harruar edhe ardhjen e përforcimeve të reja në mesin e fushës si Aurélien Tchouameni.

Për këtë arsye shkruan “El Nacional”, Kroos po vlerëson një transferim të mundshëm tek Manchester City në Angli këtë verë. / Oversport.tv

Foto: Real Madrid C.F.