Gary Neville sulmon Ronaldon: Po i shton presionin trajnerit

Gary Neville nuk i ka kursyer kritikat pwr sulmuesin e Manchester United, Cristiano Ronaldo. Portugezi u duk i nervozuar nw fundin e ndeshjes kundwr Everton duke krijuar jo pak polemika nw mediat ishullore. Sjellja e Ronaldo nuk i ka pwlqyer aspak ish mesfushorit tw United i cili tha se sjellje tw tilla shtojnw presion mbi trajnerin: “Ai donte të luante si titullar, ishte i zemëruar sepse nuk shënoi, i zhgënjyer nga dështimi i ekipit për të fituar, por nuk ka nevojë ta tregojë kwtw gjw nw atw formw.

Sjellja e tillë nuk bën gjë tjetër veçse bën presion të mëtejshëm, jo ​​vetëm mbi mjedisin, por edhe mbi teknikun. Të bësh këtë është vetëm duke bërë presion të mëtejshëm mbi Solskjaer”.

Neville mw pas e mbylli pwrgjigjen e tij me shpreswn se situata do tw zgjidhet: “Unë mendoj se Ronaldo është mjaft i zgjuar për të kuptuar se nuk duhen bërë sjellje tw tilla. Mund tw ndodhë që ne të mos shënojmë dhe të mos luajmë të gjitha ndeshjet mirw, kështu që kjo gjë duhet të zgjidhet pwrpara se të ndodhë përsëri”. /oversport.tv