Gati 35 milionë euro, Bayern Munich i magjepsur nga lojtari i Ajax

Talenti i Ajax, Antony ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane. Së fundmi interes për sulmuesin ka shfaqur edhe gjiganti gjerman, Bayern Munich.

Sipas asaj që raporton Sport Bild, bavarezë janë sëriozisht shumë të interesuar për Antony dhe po mendojnë ta “rrëmbejnë” atë gjatë merkatos së verës. Nga ana tjetër Ajax ka caktuar edhe çmimin për sulmuesin.

Holandezët kërkojnë të paktën 35 milionë euro për të nisur negociatat me një klub tjetër. Një çmim ky që deri tani nuk konsiderohet problem për Bayernin që është i gatshëm të plotësojë dëshirat e Ajax për të afruar sulmuesin. /oversport.tv

Foto: AFC Ajax Facebook