Georgina Rodriguez e veshur si shenjtore, citon edhe Nënë Terezën  

Georgina Rodriguez ka postuar në Instagramin e saj një foto ku ishte e veshur me vello. Ajo ka surprizuar fansat të cilët nuk janë mësuar ta shikojnë Georginën të postojë të tilla foto.

Megjithatë, ajo që bie në sy dhe shpjegon foton më shumë është shkrimi i postit. Modelja ka shkruar një shprehje të Nënë Terezës për të treguar edhe simbolikën e fotografisë.

Shprehja e përdorur nga Georgina ishte: “Ai që nuk jeton për të shërbyer, nuk shërben për të jetuar”. /oversport.tv