Gjendet blerësi, Aubameyang gati të transferohet në Arabinë Saudite

Pierre-Emerick Aubameyang konsiderohet si një largim i sigurt nga skuadra e Arsenal pas të gjithë problemeve që ai ka pasur së fundmi me klubin. Sipas Daily Express, në derën e “Topçinjve” ka trokitur një klub nga Arabia Saudite.

Bëhet fjalë për Al Nassr. Sipas medias ishullore, Arteta është i gatshëm të heqë dorë menjëherë nga shërbimet e sulmuesit 32-vjeçar, por problemet e fundit kardiake që Aubameyang ka shfaqur i kanë detyruar klubet që blerja përfundimtare të bëhet në fundin e sezonit.

Al Naasr ka kërkuar fillimisht një huazim të thjesht gjashtë mujore dhe më pas blerjen përfundimtare të lojtarit për 8 milionë euro. Gjithsesi ai kërkohet edhe nga Juventusi dhe Borussia Dortmund, dy ekipe që mund të ndërhyjnë për të prishur planet e Al Nassr. /oversport.tv