Gjilani “zot” i derbit të Anamoravës! Llapi s’ndalet, reagon Ballkani

Gjilani ka fituar derbin e Anamoravës kundër Dritës me rezultatin 1-0 dhe tani kryeson i vetëm kampionatin dardan pas 15 javësh kampionat.

Fatet e ndeshjes i vendosi Dabiqaj me një gol të shënuar në fillim të pjesës së dytë. Ballkani rimerr vendin e dytë, pasi likuidoi me shifrat 2-0 Malishevën.

Rrahmani dhe Kransiqi ishin autorët e golave. Llapi vazhdon të marshojë, teksa ka marrë fitoren e katërt radhazi dhe këtë herë shënoi 5 gola në portën e Drenicës.

Kreshnik Uka i vendasve realizoi tre gola, por dy prej golave të tij erdhën shumë vonë. Prençi për Llapin barazoi, kurse më pas Rivera, Veliu, Firmino dhe Idrizi i çuan shifrat në 5-1.

BKT SUPERLIGA – JAVA 15

Drenica-Llapi 3-5
Shënues:
Uka 24’, 83’, (pen.) 93’ / Prençi 47’, Rivera 56’, Veliu 61’, Firmino 66’, Idrizi 68’

Ballkani-Malisheva 2-0
Shënues:
Rrahmani 75’, Krasniqi (pen.) 92’

Gjilani-Drita 1-0
Shënues:
Dabiqaj 48’

/ oversport.tv