Goli i Henry vendos pjesën e parë, Live në Oversport Empoli-Venezia

Goli i Thomas Henry në minutën e 13-të ka vendosur fatin e pjesës së parë në ndeshjen mes Empolit dhe Venezias.

Goli i parë në kampionat për sulmuesin, si dhe goli i parë i skuadrës mike në këtë kampionat.

Megjithëse Empoli është munduar të përgjigjet, nuk ka arritur të krijojë raste të pastëra.

Ismajli ka marrë kartonin e parë të verdhë të ndeshjes, ndërsa Bajrami është munduar që të krijojë raste për shokët e skuadrës.

Live në Oversport mund të ndiqni pjesën e dytë të kësaj sfide dhe të gjitha ndeshjet e Serie A.