Goli kundër Brentford, Mohamed Salah në historinë e Liverpool

Mohamed Salah futet në historinë e Liverpool, me golin e shënuar kundër Brentford mbrëmjen e djeshme.

Egjiptiani arriti kuotën e 100 golave në Premier League me fanellën e “The Reds” dhe e ka bërë më shpejt se çdo lojtar tjetër i Liverpool në të shkuarën.

Tashmë Salah numëron 131 gola me skuadrën angleze, duke u renditur në 10 shënuesit më të mirë të klubit. / oversport.tv