Gosens la fushën mes lotëve, mungon të dielën kundër Milanit

Ndeshja mes Atalantës dhe Young Boys kishte vetëm 11 minuta që kishte filluar, por Robin Gosens duhet të linte menjëherë fushën e lojës.

Anësori gjerman, pas një aksioni u shtri në tokë për shkak të një dëmtimi në këmbë. Pas disa minutash, Gosens u largua nga fusha e blertë me lot në sy.

Dëmtimi duhet të jetë i rëndë, pasi dukej qartë mërzitja në fytyrën e lojtarit. Sipas të dhënave paraprake, flitet për një tërheqje. Në orën në vazhdim do të kryhen analizat specifike për të kuptuar se sa i rëndë është dëmtimi i gjermanit.

Të dielën në mbrëmje në orën 20.45, Atalanta do të luajë kundër Milanit të Piolit në stadiumin “Gewiss”. Me shumë mundësi, tekniku Gasperini duhet të bëjë pa ndihmën e Robin Gosens në sfidën kundër kuqezinjve. / Oversport.tv