Hetime për transferimin e yllit të Marseille, FIFA e pezullon direkt

Pape Gueye, mesfushori qendror i Marseille, është pezulluar nga FIFA së fundmi, për shkak të një hetimi që po bëhet për transferimin e tij.

Mesfushori ishte pranë kalimit te Watford në Angli, nga Le Havre tek anglezët. Transferimi dështoi dhe ai kaloi te Marseille.

FIFA po heton dhe për momentin 22-vjeccari nuk luan dot. Gueye nuk është lejuar të marrë pjesë në Kupën e Afrikës me Senegalin, deri në një njoftim të dytë të FIFA-s. / oversport.tv