Hysaj: Mos të fluturojmë, goli vjen kur luan mirë! Keqardhje për Gjimshitin

Elseid Hysaj, pas fitores se Shqipërisë kundër Hungarisë, për RTSH tha: “Kemi treguar rritje të madhe si skuadër, Ishte një fitore e merituar, tani të shohim për ndeshjen tjetër.

Nuk di të flas për mungesën e golit, kishim tre raste për të shënuar. Nuk patëm fat, pastaj shënoi Broja. Duhet qetësi, pasi goli vjen nëse luan mirë”.

“Me Poloninë është një ndeshje shumë e bukur, që humbim shumë, ose fitojmë shumë. Nuk duhet  shumë entuziazëm. Kemi përkrahjen e tifozëve dhe te vetes tonë, pasi kemi treguar se jemi të fortë”.

“Gjimshiti kishte thyer dorën, më vjen keq sepse është forcë e madhe për ne. Do jetë tifozi i parë për ne”, përfundoi Hysaj deklaratën e tij pas ndeshjes. / oversport.tv