Immobile në histori, bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Lazios

Ciro Immobile është golashënuesi më i mirë në historinë e Lazios, pas golit të shënuar në ndeshjen e Europa League kundër Marseille në Velodrome.

Sulmuesi numëron 160 gola, duke parakaluar një legjendë të futbollit italian si Silvio Piola, i cili deri më sot ishte njëkohësisht golashënuesi më i mirë në historinë e tre klubeve.

Lazio ka dalë nga lista dhe tani sulmuesit që ka luajtur me bardhekaltrit në periudhën 1934-1943 i mbeten rekordet e golave te Pro Vercelli dhe Novara. / oversport.tv