Inaki Williams shpëton Bilbaon, Villareal barazim dramatik në shtëpi

Villareal ka marrë një barazim dramatik në shtëpi kundër Cadiz, edhe pse ishte në disavantazhin e dy gola. Choco Lozano i miqve kishte mbrëmjen e tij, pasi shënoi tre herë në portën e “Nëndetëses”.

Torres për Villareal shënoi golin e barazimit 1-1, ndërsa Dia dhjetë minuta nga fundi e hapi ndeshjen. Në minutën e gjashtë shtesë Danjuma shënoi golin që i hoqi fitoren skuadrës së Cadiz, që ishte shumë pranë.

NDESHJET E TJERA – Alaves i është gëzuar tre pikëve sot, pasi ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Elche me rezultatin 1-0. Ndiaye ishte heroi i Alaves me golin e realizuar në fillim të pjesës së dytë.

Në barazim 1-1 është mbyllur dueli mes Espanyol dhe Athletic Bilbao. Katalanasit realizuan të parët me anë të de Tomas, me penallti. Baskët u kundërpërgjigjen me Inaki Williams.

LALIGA – JAVA 11

Alaves-Elche 1-0
Shënues:
Ndiaye 47′

Espanyol-Athletic Bilbao 1-1
Shënues:
de Tomas (pen.) 33′ / Williams 52′

Villareal-Cadiz 3-3
Shënues:
Torres 43′, Dia 80′, Danjuma 96’/ Lozano 14′, 45+1′, 52′

/ oversport.tv