Inter: Pas Gosens vjen edhe Caicedo, për sulmuesin mungon vetëm zyrtarizimi

Interi nuk ndalet në merkato dhe pasi ka blerë Gosens ka mbyllur me sukses edhe tratativën me Felipe Caicedo, përforcimin në sulm për të cilin kishte nevojë e Simone Inzaghi pas dëmtimit të Correas.

Ekuadoriani është gati që të ritakojë trajnerin që e stërviti për katër vite te Lazio nga 2017 deri në vitin 2021 (139 ndeshje dhe 33 gola). Është arritur marrëveshja me Genoan për pagën e lojtarit për 5 muajt e ardhshëm.

Caicedo do të vijë tek skuadra zikaltër në formë huazimi të thjeshtë deri në qershor dhe lojtari do të përfitojë 800 mijë euro. Ditën e sotme pritet që të kryen vizitat mjekësore.

Gjatë pjesë së parë të sezonit, Caicedo ka pasur probleme fizike dhe me Genoan ka regjistruar 9 prezenca në Serie A dhe 1 në Kupën e Italisë, për një total prej 339 minutash (ka shënuar edhe një gol). / Oversport.tv