Interi gati të bëjë një sforco ekonomike, që të bindë Perisic të qëndrojë

Në fushë po paraqitet shumë mirë në këtë fund sezoni, por njëkohësisht Ivan Perisic po mendon edhe për kontratën e tij. Tratativa me Interin ka mbetur në vend, por sipas asaj që shkruan “Gazzetta dello Sport”, palët duket se janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes së re.

Klubi zikaltër është i gatshëm që të bëjë një sforco ekonomike për të plotësuar kërkesat e kroatit. Perisic kërkon një kontratë 2-vjeçare ku të përfitojë 5 milionë euro neto në sezon, ndërsa Interi ofronte një kontratë 1-vjeçare me 4 milionë euro neto.

Është bërë një hap para, sepse kroati mbetet i pazëvendësueshëm për Inzaghin, pavarësisht ardhjes së Gosens, prandaj tashmë situata duket optimiste dhe rinovimi më pranë. / Oversport.tv