Interi nuk tërhiqet për Paulo Dybala, ka një pakt midis Marottës dhe lojtarit

Në mediat italiane thuhet se është zbehur shumë pista që çon në Milano Paulo Dybalën. Megjithatë, në skenë ka dalë një pakt që Beppe Marotta ka bërë me yllin argjentinas i cili është lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Juventusin.

Një javë kohë i ka kërkuar Beppe Marotta, Dybalës dhe agjentëve të tij për të zgjidhur këtë çështje. Pasi të mbyllë përfundimisht procedurat për lojtarët që do të afrohen, numri 1 i merkatos zikaltër do të zgjidhë situatën me Paulo Dybala.

Zgjidhja e situatës konsiston siç është raportuar edhe shpesh nga mediat në dy lëvizje. Largimi i dy nga tre sulmuesve, Dzeko, Correa dhe Sanchez. Me shumë gjasa, Marotta do të sistemojë lojtarët që nuk janë më pjesë e planit zikaltër dhe pritet që të zhbllokohet edhe pista që sjell Dybalën në Milano. /oversport.tv