Inzaghi: Nuk na eci në shortin e Champions, por synojmë kualifikimin

Flitet se pas gabimit të famshëm të UEFA-s në Nion, atij që shndërroi nga Ajax në Liverpool kundërshtarin e ardhshëm të Interit në fazën e 1/8-ve të finales së Champions League, trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi u ka thënë atyre që kishte pranë: “Tani më duket se do të marrë çmimin “Tapiro d’Oro””.

Emisioni “Striscia la Notizia” (që dorëzon këtë çmim) nuk e ka lënë teknikun që të presë dhe në serinë e sotme, gazetari Valerio Staffelli do ti dorëzojë çmimin trajnerit të Interit.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

“Do të preferonit të dilnit me Liverpool apo Diletta Leotta?”, e ka pyetur gazetari i emisionit satirik. “Me gruan time”, është përgjigjur Simone Inzaghi, që më pas ka komentuar edhe shortin e Champions League:

“Nuk është se kishim shumë fat edhe në shorin e parë, por sigurisht që i dyti ishte akoma më i keq. Do të mendojmë në shkurt, por do të bëjmë gjithçka që të kualifikohemi”. / Oversport.tv