Juventusi bie sërish, Gjimshiti asiston në fitoren e Atalantës

Atalanta ka mposhtur Juventusin në supersfidën e javës së 14-të të Serie A. Ndeshja që u transmetua drejtpërdrejtë në Oversport 1 përfundoi me rezultatin 1-0 falë golit të Duvan Zapata.

Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve. Një pasim i mirë i mbrojtësit shqiptar, Berat Gjimshiti çau linjën e mbrojtjes juventine dhe e nxorri Duvan Zapatën të vetëm përball portierit. Kolumbia ndërkohë, nuk mund të falte nga ai pozicion duke e çuar rezultatin në 1-0.

Për sa i përket pjesës së dytë, Juventusi e çoi ritmin e lojës, por pa mundur dot të gjejë rrugën e rrjetës. Edhe pse patën disa raste të mira shënimi, mbrojtja bergamaske, portieri Musso dhe tranversa nuk lejuan në asnjë moment që topi të hynte në rrjetë.

Kështu, Atalanta vazhdon ecurinë pozitive, sidomos me rezultatet në trasnfertë. Ata barazuan përkohësisht me pikë Interin me 28 pikë, ndërkohë që Juventusi zhgënjen sërish dhe tashmë ndodhet në vendin e tetë me 21 pikë. /oversport.tv

SERIE A – JAVA E 14-TË
JUVENTUS-ATALANTA 0-1
Shënues
: Zapata 28’