Juventusi fillon sistemimin: Takim me Raiola dhe agjentin e Dybala për rinovimin

Te Juventusi ka nisur fushata për të sistemuar ekipin aktual dhe për të rregulluar atë më shumë në të ardhmen. Sipas asaj që raporton La Gazzetta dello Sport, zëvendës presidenti i Juventusit është takuar me Mino Raiola dhe agjentin e Paulo Dybala, Jorge Antun.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Kamerat kanë kapur Nedved fillimisht duke ngrënë darkë me Mino Raiolan dhe mendohet se është folur për të ardhmen e tre lojtarëve të Juventusit. Bëhet fjalë për Moise Kean, Matthijs de Ligt dhe Luca Pellegrini.

Megjithatë, ajo që është më e rëndësishme për momentin është takimi me agjentin e Dybala. Gjithmonë sipas La Gazzetta dello Sport, të dyja palët janë shumë pranë rinovimit dhe janë në fazën e finalizimit të kontratës së re. Ai do të nënshkruajë një marrëveshje të re prej 8 milionë eurosh në vit deri në vitin 2026, me 2 milionë euro të tjera në formë bonusesh. /oversport.tv