Kameruni publikon listën për Kupën e Afrikës, dy janë nga Serie A

Trajneri i Kamerunit, Toni Conceicao ka publikuar listën e skuadrës për Kupën e Afrikës, një kompeticion i planifikuar të nisë më 9 janar. Në listë janë edhe dy lojtarë që aktivizohen në Serie A.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Napolit, Anguissa dhe atë të Hellas Verona, Honga.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Kjo është edhe lista e plotë e ekipit të Kamerunit.

PORTIER- Omossola (As Vita Club), Epassy (Ofi Creta), Efala (Akëa United Football), André Onana (Ajax).

MBROJTËS- Collins (Standard Liege), Mbaizo (Union Philadelphia), Ngadeu (Gent), Castelletto (Nantes), Moukoudi (St. Etienne), Onguene (Red Bull Salzburg), Tolo (Seattle), Oyongo (Montpellier), Ebosse ( Zemërimi).

MESFUSHOR- Jean Onana (Bordeaux), Oum (Mechelen), Anguissa (Napoli), Hongla (Hellas Verona), Kunde (Olympiacos), Lea (Middlesbrough), Neyou (St. Etienne).

SULMUES- Aboubakar (Al Nasr), Bahoken (Angers), Choupo-Moting (Bayern Munich), Moumi (Young Boys), Ganago (Lens), Bassogog (Shanghai Shenhua), Toko (Olympique Lyon)