Kanë shënuar me 20 lojtarë, Interi i vetmi në pesë kampionatet kryesore

Simone Inzaghi e ka kthyer Interin e tij në një makineri golash. Ajo që bie më shumë në sy për ekipin zikaltër është se golat nuk vijnë vetëm nga lojtarët e sulmit, por shënuesit janë të shumtë.

Dy lojtarët e fundit që kanë shënuar për zikaltrit janë Ranocchia dhe Sensi. Të dy lojtarët shënuan në sfidën e Kupës së Italisë kundër Empolit duke e çuar në 20 numrin e lojtarëve që kanë shënuar këtë sezon për Interin.

Një statistik e frikshme kjo për zikaltrit. Ata janë tashmë ekipi i vetëm në pesë kampionatet kryesore që kanë shënuar me 20 lojtarë të ndryshëm. Asnjë ekip tjetër deri tani nuk ia ka dalë dot ta arrijë këtë gjë. /oversport.tv