Kaos në Melburn! Verstappen fiton në Australi, zhgënjen Ferrari

Në Melburn mbizotëron kaosi, por Max Verstappen arrin të fitojë Çmimin e Madh të Australisë, duke mbyllur I pari një garë të çmendur, ku pati 4 nisje dhe 3 flamuj të kuq.

Pas pilotit holandez të Red Bull u renditën Alonso dhe Hamilton. Zhgënjejnë makinat Ferrari në Australi, Sainz mbyll garën në vendin e 12-të, pas një penalizimi, ndërsa Leclerc nuk arrin të mbyllë garën.

Edhe Russell tërhiqet nga gara dhe nuk arrin të përfundojë Çmimin e Madh të Australisë.