Kastrati tregon prapaskenat: Si ndërrova fanellën me idhullin Buffon

Në një intervistë të gjatë të për “Il Mattino di Padova”, portieri shqiptar i Cittadellas, Elhan Kastrati ka treguar një prapaskenë të ndodhur në ndeshjen kundër Parmës në kampionat. Aty ku takoi një nga idhujt e tij, Gianluigi Buffon:

“Isha pranë Adornit duke u futur në fushë dhe ai erdhi dhe më përshëndeti i pari. U emocionova shumë që luajta kundër një miti: e shihja gjithmonë në televizion, imagjinoni çfarë ndjeva kur u gjenda në fushë me të.

Mendoni që në fund të ndeshjes po më tundonte ideja që ti kërkoja bluzën, por ne humbëm dhe ai u fut direkt në dhomat e zhveshjes, prandaj nuk e bëra.

Por në një moment të caktuar, magazinieri i Parmës erdhi në dhomat tona të zhveshjes dhe më pyeti nëse doja të ndryshoja fanellën me atë të Gigit. Vajta ai çova dhe biseduam pak. Ishte diçka shumë e bukur, një nga ato momente që do ta mbaj mend gjatë gjithë jetës sime”, ka deklaruar portieri shqiptar. /Oversport.tv