Kastrioti merkato te Teuta, merr mbrojtësin e Shqipërisë U21

Emiljano Çela ka drejtuar seancën e parë stërvitore të Kastriotin, pas largimit të Ramazan Ndreut.

Me krutanët janë shfaqur ditën e sotme edhe dy lojtarë të rinj, por jo të panjohur për ta.

Nga Teuta te Kastriotin kanë kaluar edhe dy vëllezërit, Adolf dhe Santiago Selmani.

I pari siç dihet luan si qendërmbrojtës dhe me krutanët edhe ka debutuar në Abissnet Superiore.

Më pas ai u kthye në një titullar edhe te Laçi e Shqipëria U21. Nën urdhrat e Ccelës do të jetë edhe Santiago, i cili luan si sulmues. / oversport.tv