Kategoria e Dytë: Vora tregon forcën në Tropojë, Sopoti surprizohet në shtëpi nga Veleçiku

Vora fiton në transfertën e Tropojës përballë Valbonës dhe blindon vendin e parë në renditjen e Grupit A të Kategorisë së Dytë. Miqtë fitojnë 3-1 këtë përballje direkte, shkëpute 5 pikë nga ndjekësi më i afërt në klasifikimi dhe hedhin një hap të madh drejt ngjitjes në Kategoinë e Parë.

Sopoti mposhtet 2-0 në shtëpi nga Velleçiku, që pas këtij suksesi ngjitet në vendin e dytë në renditje. Murlani fiton 1-0 në trasnfertë përballë Adës, ndërsa Bulqiza 4-3 Shënkollin. Nuk ka fitues në sfidën Gramshi-Naftëtari që mbyllet në barazim 1-1. / Oversport.tv

Kategoria e Dytë – Grupi A / Java e 16-të

Gramshi-Naftëtari           1-1

Valbona-Vora                    1-3

Sopoti-Veleçiku                                0-2

Ada-Murlani                       0-1

Bulqiza-Shënkolli              4-3