Klasikja e futbollit shqiptar dhe momentet pikante që ka kaluar me të dyja fanellat, Gilman Lika flet për Oversport

E gjithë vëmendja ditën e shtunë është te klasikja e futbollit shqiptar pasi luhet përballja mes Vllaznisë dhe Tiranës, dy skuadra me traditë, por mbi të gjitha të dyja pretendente për titullin kampion këtë sezon. Ish-mesfushori, Gilman Lika i ka përjetuar emocionet nga të dyja kampet. I veshur bardheblu kundër shkodranëve si dhe e anasjellta.

Ish-kapiteni i Vllaznisë dha një intervistë për Oversport ku tregoi atë që pret nga kjo përballje. Lika tha se në këtë takim shanset janë të barabarta, ndërsa tregon se cila është pika më e fortë e kryesuesve.

Lika ka mbajtur veshur këto dy fanella me peshë, ndërsa në mëmorjen e tij janë rrënjosur episode të veçanta. Ai na risjell në vëmendje një nga klasiket më të bukura. Intervistën e plotë mund ta ndiqni në Oversport neës dhe në kanalin zyrtar të Oversport në Youtube.