Koloni shqiptarësh në Turqi, zyrtarizohet edhe Herolind Shala i Kosovës

Herlond Shala ka ndryshuar ekip dhe kampionat. Mesfushori i Kosovës, i cili ka qenë dhe pjesë e kombëtares shqiptare, i është bashkuar skuadrës së Erzurumspor në Turqi.

Sezonin e shkuar me këtë ekip luajti edhe Armando Sadiku. Klubi i Stabaek ka dalë me deklaratë për këtë lëvizje të Shalës.

Mesfushori 29-vjeçar largohet nga Stabaek pasi luajti 11 ndeshje në kampionat, 8 prej të cilave i nisi si titullar.

Në të shkuarën Shala është aktivizuar edhe në Danimarkë dhe Çeki, ndërsa tani do të luajë për herë të parë në ligën e dytë turke, ku aktivizohen një numër i madh lojtarësh shqiptarë. / oversport.tv