Partizani ngec sërish, Kastrioti ndal “demat” dhe i hap rrugën Tiranës

Kastrioti-Partizani 1-1 (Zogaj 66’ / Cara (pen) 55’ )

Partizani zhgënjen sërish, kësaj radhe duke barazuar me shifrat 1-1 ndaj Kastriotit. Ky barazim lëkund vendin e parë të Partizanit, me Tiranën e vendit të dytë që ka një ndeshje më pak. Kastrioti merr një pikë me vlerë ndaj një kundërshtari si kryeqytetasit, që e largon disi nga zona e ftohtë.

87’ Mundësi e mirë për Partizanin me Maguette i cili godet me kokë, por topi shkon shumë pranë shtyllës

85’ Kastrioti vë në vëshitrësi Partizanin me një krosim të Zogaj, por topi largohet nga Bitri

81’ Partizani provon me Murataj i cili kroson, por Karakacci largon topin nga zona e rrezikshme

75’ Mbetet i dëmtuar Greca i Kastriotit, pas një goditje të marrë nga Murataj

72’ Kastrioti provon të dalë përpara me Mehmetin që shërben për Hasanin, por topi shkon më larg seç duhej

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

66’ GOOOOOOOOLLL. Kastrioti rikthen ekuilibrat me Zogaj. Sulmuesi arriti të mposhtë Rexhepin më një goditje që shkoi në cepin e portës

62’ Mundësi e mirë për Partizanin me Murataj, por ky i fundit nuk goditi mirë topin që shkoi jashtë kuadratit

57’ Kastrioti provon të dalë përpara me Mehmetin, por tentativa e tij ndalet nga mbrojtja e kuqe

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

55’ GOOOOOOLLL. Partizani zhbllokon shifrat nga pika e bardhë me anë të Tedi Carës, i cili nuk gabon përballë Salit

53 Gjyqtari akordon penallti për Partizanin. Karakaçi shkakton një faull në zonë ndaj Skukës

50’ Tedi Cara provon të me një goditje drejt portës së Kastriotit, por Edon Hasani e pengon në momentin e fundit

46’ Kastrioti ndez pjesën e dytë me një goditje të Mehmetit, por tentativa përfundon jashtë

46’ Nis pjesa e dytë e Kastrioti-Partizani

Pjesa e parë në Kastrioti-Partizani mbyllet në barazim pa gola

45+2’ Bitri provon një goditje me kokë, por tentativa ndalet nga Sali

43’ Partizani provon me anë të Rrapaj me një goditje e cila përfundon jashtë kuadratit

38’ Ka mbetur i dëmtuar në fushë Silvio Zogaj  i Kastriotit, i cili del përkohësisht nga fusha e lojës

33’ Engjëll Hoti tenton portën e Katriotit, por Sali përgjigjet në mënyrën më të mirë

30’ Kastiroti provon një krosim me Çelën, por sulmi krutan nuk iu përgjigj atij topi

26’ Bruno Telushi godet drejt portës së Kastriotit në një goditje dënimi, por Sali ndal goditjen e mesfushorit

22’ Çela provon të japë një goditje drejt portës së Partizanit, por në momentin e fundit ndërhyn Bitri

20’ Tedi Cara provon një goditje të rrezikshme, por topi ndalet nga Hasani

16’ Partizani jep shkëndijën e parë. Telushi krosoi në zonën e Kastriotit, por goditja e Murataj kaloi shumë pranë portës

14’ Kastritoi nuk shfrytëzon siç duhet një kundërsulm, me Hasanin që shërbeu për Sulkën, por ky i fundit nuk arriti të mbërrinte topin

12’ Kartoni i parë i verdhë në këtë sfidë shkon për Bitrin, i cili bëri një ndërhyrje ndaj Edon Hasanit

11’ Kastritoi provon një top në zonë me anë të Zogaj por topi u hoq mjaft mirë nga mbrojtja e Partizanit

9’ Një krosim i Kastriotit nga këndi nuk u shfrytëzua mirë nga ekipi me topin që u largua mirë nga Bitri

4’ Partizani provon të dalë përpara me një top të gjatë nga Bitri për Carën, por mbrojtja e Kastriotit tregohet e saktë.

1’ Starton sfida në Kamëz

Starton sfida Kastrioti-Partizani live në Oversport dhe Tibo. Krutanët kërkojnë të marrin pikë që të ngjiten më shumë në tabelën e Abissnet Superiore.

Nga ana tjetër, të kuqtë e Giovanni Colella do të provojnë të reagojnë pas humbjes në shtëpi kundër Vllaznisë. Në rast të një fitoreje, Partizani do të qëndronte në vendin e parë në kuotën e 32 pikëve.

Formacionet zyrtare: