Komentatori i njohur me probleme shëndetësore, familja e tij kërkon ndihmë

Komentatori dhe gazetari nga Vlora Moisi Dalipaj është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë!

Familja e tij kërkon ndihmë në vlera monetare, Mojsi Dalipaj ka dhënë shumë për Vlorën dhe vlonjatët si komentator dhe gazetar dhe në disa TV locale të Vlorës.

Ndihmoni Mojsiun që ta përballoj këtë sëmundje të rëndë, më poshtë kini mesazhin e djalit të tij Fatosit.

“Te dashur miq, Do deshironim si familje te mos e shkruanim kurre kete status por ne keto dite te veshtira na duhet Mbeshtetja juaj. Babai im i mire dhe mbi te gjitha komentatori i zellshem Moisi Dalipaj eshte diagnostikuar me nje semumdje te rende!

Si pasoje e se ciles i duhet te kryeje nje nderhyrje tejet te komplikuar e nje rrugetim jo te lehte qe te siguroje vazhdimesine e shendetit te tij.

Moisiu eshte ai qe na ka falur vetem optimizem dhe po vazhdon e ben edhe ne keto momente shume te veshtira per te.

Ndaj sot perulsisht dhe me shume mirnjohje kerkojme mundesine per perballimin e ksaj nderhyrje urgjente dhe jetike per babin tim  Kerkojme ndihmen tuaj dhe te gjithkujt ne emer te jetes dhe shendetit te Moisi Dalipit, nese mundeni.  Faleminderit paraprakisht, Familja Dalipaj”

Nr. i llogarise:001510399  Raiffeisen Bank, IBAN: AL84202210050000000001510399  AL 48202110440000000010510399 Swift:SGSBALTX Emri:Moisi Fuat Dalipaj