Kontakte të avancuara me Valladolid, Milani pranë afrimit të talentit spanjoll

Pasi arriti të përforcojë ekipin me një goditje në Premier League si Loftus-Cheek, Milani tani po përgatitet të firmosë me një talent i cili pritet të vijë nga LaLiga.

Bëhet fjalë për Ivan Fresneda të Valladolid që është një objektiv i kuqezinjve në merkato. Sipas “Calciomercato”, Milani ka arritur një marrëveshje personale me mbrojtësin 18-vjeçar.

Të interesuar për shërbimet e Fresedës mbeten dhe Borussia Dortmund, por Milani duket më afër se gjermanët. Sezonin që lamë pas, talenti spanjoll bëri 22 paraqitje interesante me fanellën e Valladolid. /oversport.tv

Foto: Real Valladolid C.F. S.A.D, Facebook