Korabi bën autokritikë me Shkumbinin dhe blindon vendin e tretë

Korabi është rikthyer te fitores, pas humbjes së pësuar kundër Apolonisë. Dibranët kishin sot një duel delikat kundër Shkumbinit dhe ia dolën t’i marrin pikët e plota me rezultatin minimal 1-0.

Ndeshja po shkonte 0-0, por peqinasit mbetën me një lojtar më pak pas gjysmë ore lojë. Onuh u ndëshkua me karton të kuq dhe Korabi e shfrytëzoi epërsinë numerikë.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Në minutën e 82-të mesfushori Mziu realizoi golin e avantazhit dhe të fitores, që e pozicionon Korabin në vendin e tretë me 25 pikë, pesë më shumë Tërbuni ndjekës.

Kategoria e Parë – Java 13

Korabi-Shkumbini 1-0
Shënues:
Mziu 82’

/ oversport.tv