Kriza e Llapit nuk ka fund, Drenica e fortë për të! Paqe në derbin e mbijetesës

Llapi nuk di të fitojë as në shtëpi. Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina ka barazuar në shtëpi kundër skuadrës së Drenicës, që madje shënoi e para.

Sulmuesi Kreshnik Uka ndëshkoi ekipin nga Podujeva pas 12 minutash lojë, por epërsia nuk i zgjati shumë.

Selmani barazoi pas 4 minutash, por Llapi nuk mundi të realizonte golin që do u jepte triumfin e parë fituesve të Kupës së Kosovës sezonin e shkuar.

Një tjetër takim i luajtur ishte ai mes Ulpianës dhe Dukagjinit, skuadra këto që synojnë qëndrimin në elitën e futbollit dardan. Kjo sfidë përfundoi në barazim pa gola.

BKT SUPERLIGA – JAVA 6
Ulpiana-Dukagjini 0-0

Llapi-Drenica 1-1
Shënues:
Selmani 16’ / Uka 12’

/ oversport.tv