“Krokodili” që turpëroi Messin, Ferdinand: Do të shtrihesha unë në vend të tij

Lionel Messi shënoi një gol shumë të bukur, duke vulosur fitoren 2-0 kundër Manchester City të Guardiolas, goli i tij i parë me fanellën e PSG-së, por në ndeshjen e djeshme do të mbahet mend edhe “krokodili” në barrierë në minutën e 91-të të takimit.

Një gjest që nuk ka kaluar pa u vënë re nga Rio Ferdinand, që e ka komentuar kështu në “Sky Sport UK”:

“Në momentin që Mauricio Pochettino i ka thënë ta bëjë në stërvitje këtë gjest, dikush duhet të ndërhynte dhe ti thoshte: Jo, jo, jo Leo Messi nuk mund të bëjë gjëra të tilla.

Është mungesë rrespekti, nuk duhej bërë. Nëse do ta kisha shok skuadre, do të isha shtrirë unë në vend të tij”. /Oversport.tv