“Kujdes me Van Dijk”, tifozi që tenton “selfie”-n merr reagimin e papritur

Virgil Van Dijk nuk është i mirë vetëm për sparkata në fushë, pasi di të bëjë të tilla edhe jashtë. Pas ndeshjes me Norvegjinë, që Holanda barazoi 1-1, mbrojtësi u shfaq të fliste për një TV.

Në atë moment një tifoz që u kishte shpëtuar rojeve të sigurisë shkoi drejt yllit të Liverpool dhe tentoi të bëjë një “selfie”.

Van Dijk nuk ishte shumë në humor dhe u pa qartë nga veprimi që bëri, duke e larguar tifozin që ishte me telefon në dorë gati për të shkrepur foton.

Sigurisht që gjithçka u kap nga kamerat dhe në rrjetet sociale video me protagonist mbrojtësin holandez u bë virale. / oversport.tv