Kumbarçe: Urime Erzenit, e meritoi fitoren! Korabi do të jetë pretendent për elitën edhe sezonin e ardhshëm

Trajneri i Korabit, Shpend Kumbarçe ka folur për Oversport pas humbjes përballë Erzenit në finalen e Play Out-it.

“Sinqerisht, falënderoj çunat për këtë kampionat të mrekullueshëm. Kampionati është shumë i vështire, kemi bërë më të mirën tonë të mundshme. Sporti është edhe fat. Uroj ekipin e Erzenit, që e meritoi fitoren për mendimin tim.

Duke njohur presidentin e Korabit, jam i sigurt që ai do të ndërtojë një ekip që do të pretendojë edhe sezonin tjetër ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Për fatin tim të keq, jemi ndalur në dy ndeshjet finale të Play Out-it. Dhamë atë që kishim mundësi të jepnim dhe morëm atë që meritonim. U thashë djemve mos u mërzitni, janë djem të rinj. I tillë është futbolli, ka vetëm një fitues. Korabi ka skuadrën më të re në moshë në Kategorinë e Parë dhe kemi një grup lojtarësh, një bosht që premton edhe për sezonin e ardhshëm”, ka thënë mes të Kumbarçe. / Oversport.tv