Kupa e Shqipërisë: Egnatia fiton në ekstrem, Apolonia ndal Kukësin

Sapo kanë përfunduar 2 sfida të vlefshme për fazën e 1/8-ve të finales së Kupës së Shqipërisë, që kanë dhuruar rezultate surprizë.

Apolonia ka ndalur Kukësin në një barazim pa gola në “Loni Papuçiu”.

Sfida Skënderbeu-Egnatia, që është transmetuar live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo është vendosur nga një supergol i Paulauskas në minutat shtesë të takimit. Rrogozhinasit marrin një fitore të çmuar që i afron më pranë çerekfinales, ndërsa për Kukësin dhe Apoloninë do të jetë vendimtare për kualifikimin në çerekfinale  sfida e kthimit ./ Oversport.tv

Kupa e Shqipërisë – 1/8 e finales / Ndeshjet e vajtjes

Skënderbeu-Egnatia 0-1

Paulauskas 90+4’

Apolonia-Kukësi 0-0