Kupa e Skocisë në Oversport dhe Tibo, Rangers dhe Celtic përballen sot për trofeun

Rangers dhe Celtic do të përplasin brirët sot në orën 16:00 për finalen e Kupës së Skocisë. Këtë takim keni mundësi ta ndiqni live në Oversport dhe platformën Tibo.

Rangers vjen nga një ecuri pozitive në vitin 2023, ku nuk njeh asnjë disfatë në të gjitha garat, por vetëm një barazim ndaj Celtic. E njëjta gjë edhe për finalistin tjetër që numëron vetëm një barazim ndaj kundërshtarit të sotëm dhe të gjitha ndeshjet e tjera janë fitore.

Ndeshja e fundit mes Rangers dhe Celtic në kampionat, përfundoi në barazim me shifrat 2-2. Sonte të dyja ekipet do të lutojnë për trofeun e lavdishëm të Kupës së Skocisë, ndeshje të cilën mund ta ndiqni në Oversport dhe Tibo. /oversport.tv